10.00
Kurzovné: 450 Kč

Smart body / chytré tělo

Víkendový workshop s Filipem Staňkem.

Smart body je pohybový/taneční jazyk kultivující naši pohybovou inteligenci. Vychází z technik současného tance, ale zároveň si bere účinné nástroje z dalších odvětví jako jsou sport, bojová umění, fyzioterapie, Fighting Monkey a další. Tanec považuje za základní lidskou potřebu (Jak reaguje vaše tělo, když uslyší hudbu?), přičemž netrvá na jeho konkrétní formě či estetice.

Hledá funkční principy. Vytváří v našem těle (respektive v mozku) systém zautomatizovaných vzorců, které nám usnadňují přechody a změny v pohybových dráhách.

Je neoddělitelný od mysli. Podporuje neuromuskulární propojení a využívá představivosti, intuice či kreativity k naplnění pohybových úkolů.

Nechá nás průběžně zkoumat přenášení našich těžišť, rytmus, dynamiku, plynulý tok pohybu nebo ekonomické využití energie. Klíčovou roli při tomto procesu hraje vždy koordinace, a to jak všech našich tělesných částí, tak koordinace těla a mysli.

Smart body zlepšuje hbitost, rychlost, kondici, koordinaci, mobilitu v kloubech i svalovou sílu. Učí nás vnímavosti k vlastnímu tělu i k okolí. Vychovává „chytré tělo“. Jeho cílem je najít radost a svobodu v pohybovém projevu.

Může přijít kdokoliv, muži i ženy, začátečníci i profesionálové, mladí i starší; každý, kdo cítí potřebu se hýbat, učit se nové věci a nebojí se dělat při tom chyby.

Filip Staněk

Vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, obory tanec a herectví. Pět let působil jako sólista baletu v Ostravě a zároveň jako taneční pedagog. Po vážném úrazu páteře přehodnotil svůj život i přístup k tréninku. Dva roky žil v Monaku, kde pracoval jako fitness trenér a psal povídky na svých internetových stránkách (Povídky z pod fousu).

Nyní je členem tanečního souboru 420people, certifikovaným trenérem v 3D Fitness Academy a tanečním pedagogem. Absolvoval desítky workshopů po celém světě se zaměřením na různá odvětví tance a pohybu. Jeho celoživotní vášeň pro tanec a literaturu, a zároveň zkušenosti z rozličných oborů, vyústily v otevřený tanečně pohybový koncept smart body.Kurzovné: 450 Kč

Kurzovné se platí převodem na účet 207002062/0300 – do zprávy pro příjemce napište své jméno a informaci „kurzovné taneční workshop“
Divadlo na cucky, Dolní nám. 42, 779 00 Olomouc
Program Divadla na cucky produkčně zajišťuje DW7, o.p.s.

Hlavní mediální partner Divadla na cucky


TOPlist