19.00
Vstupné: 100 Kč

Svět na cucky: Mýty izraelsko-palestinského konfliktu

Přednáška a diskuze se světoznámými hosty (v anglickém jazyce).

Izraelsko-palestinský konflikt trvá více než půl století. Přesto šance na jeho urovnání se zdá být čím dál vzdálenější. Existuje spousta mýtů a přehlížených souvislostí. Jaká je skutečná podstata tohoto konfliktu? To se nám pokusí objasnit světoznámý izraelský historik Illan Pappé a britská aktivistka Jacquelin Walker.

Večerem vás provede Radovan Dluhy-Smith, přednášející z Univerzity Palackého.

Illan Pappé přednáší na fakultě sociálních věd a mezinárodních studií na univerzitě v Exeteru ve Velké Británii. Je ředitelem Evropského střediska palestinských studií a spoluředitelem Centra pro ethnopolitická studia na Exeteru. Pappé je autorem celé řady knih. K posledním titulům patří Největší věznice na zemi: Historie okupovaných území (Oneworld Publications 2016) a Deset mýtů o Izraeli (Verso 2017).

Jacqueline Walkerová je židovská aktivistka, spisovatelka a bývalá místopředsedkyně hnutí Momentum, které vzniklo na podporu Jeremyho Corbyna. Je autorkou rodinného memoriálu Pilgrim State a spoluautorkou a performerkou představení jedné ženy The Lynching. Walkerová je zakládající členkou organizace Židovský hlas za labouristy a také členkou Palestinské kampaně solidarity a organizace Židů za spravedlnost pro Palestince.

Vstupné: 100 Kč
REZERVACE
Divadlo na cucky, Dolní nám. 42, 779 00 Olomouc
Program Divadla na cucky produkčně zajišťuje DW7, o.p.s.

Hlavní mediální partner Divadla na cucky


TOPlist