19.00
Vstupné: 120 / 80 Kč

velký černý stromy

"Čím víc se deru na světlo, tím víc kloužu do tmy."

Byli jsme mýtinou, byli jsme žárovištěm. Pokoušeli jsme se vyjít z domů, pokoušeli jsme se zůstat spolu, být sami, pokoušeli jsme se rozněcovat i hasit, zkusili jsme všechno možné, aby nahota nebyla nahotou a aby na kůži nebyly vidět stopy po spáleném mase. Často jsme se neobývali, často jsme se ani nevrátili z těch nesmyslných potulek. Přesto nakonec hromadou popela proráží další a další kmeny, zatímco na druhé straně světa lesy teprve v plamenech. A jeden z nás je žhář.

Autorské představení Nikoly Šroubkové a Tomáše Soldána o hoření pro život i proti němu, o cestě do zachvácených krajin vnitřních a vnějších, o bezvýznamném a přitom nejdůležitějším zápalu, který se žíznivě/nekontrolovaně pokouší spálit kameny. O tom, jak někdy je rudá nabubřelost polita vodou, a zbývá jen mokrá černá hromádka ničeho. O komičnosti, se kterou přistihujeme sami sebe ve chvíli, kdy zbývá jen škrtnout sirkou na palubě malé dřevěné loďky našeho bytí. Autobiografická divadelní studie nesnesitelné lehkosti bytí i okamžiků, ve kterých skrze nás selhávají světy. S básněmi T. S. Eliota, Pavla Kolmačky, Ivana Diviše, s příběhy Clarissy Pinkola Estés.

Olomouckou premiéru v Divadle na cucky uvede hudební prolog s názvem Moje oči musely vidět - živý klavír Kristýny Znamenáčkové, vinylové plochy a básně Ivana Diviše.

Hrají, zpívají a jsou: Nikola Šroubková, Tomáš Soldán

Foto: Tomáš Znamenáček


Vstupné: 120 / 80 Kč

Newsletter na mail

Divadlo na cucky, Dolní nám. 42, 779 00 Olomouc
Program Divadla na cucky produkčně zajišťuje DW7, o.p.s.

Hlavní mediální partner Divadla na cucky


TOPlist