19.30
Vstupné: 150 Kč

Zdeněk Hamřík a Martina Trchová

Koncert.

Zdeněk Hamřík - je český folkový písničkář a kytarista. Na české hudební scéně pohybuje od roku 1998. Je žákem kytaristy Miloše Dvořáčka. Několik let vystupoval společně s klavíristou a percusistou Pavlem Kunčarem, s nímž v roce 2006 natočil své první demo CD. Dlouhodobě spolupracuje s písničkářem Petrem Rímským, u kterého od roku 2006 několik let vyučoval na kytarové škole. V roce 2006 spolu natočili ve spolupráci s TV Óčko klip ke Zdeňkově písni Vlaštovky. Zdeněk Hamřík hrál na řadě festivalů (Porta, Zahrada či Mohelnický dostavník) i jednotlivých koncertů, v roce 2003 vystoupil jako host na jarním turné Věry Martinové. Byl hostem pořadů Českého rozhlasu Olomouc (Živě, Větrník), rádia Proglas (Jak se vám líbí) nebo TV Óčko (silvestrovský Hydepark). V roce 2009 zvítězil v Českém národním finále 42. ročníku folkového a country festivalu Porta v Řevnicích u Prahy.
 
Martina Trchová - osobité autorské písně, výrazný hlas a "smokey gutiar" jak nazvalo najazzlý doprovod na elektrickou kytaru publikum na nedalekém Slovensku. To vše je
Martina Trchová, která obvykle vystupuje se svou kapelou (kytara, kontrabas,
bicí, saxofon), ale jejíž sólo vystoupení bývá o to syrovější a neléhavější. Písně mapují hloubku lidské duše, ale křehké výpovědi střídají texty chrlené s hiphopovou kadencí a něžná dívka s kytarou se mění ve velmi razantní ženu zpívající o strachu a temných koutech lidské duše. Se svou kapelou vydala Martina Tchová již dvě alba Takhle ve mně vyjou vlci (2010) a andělem ověnčený Holobyt (2016), jim předcházela ještě debutová deska Čerstvě natřeno (2005, vše Indies MG).
 
 Divadlo na cucky, Dolní nám. 42, 779 00 Olomouc
Program Divadla na cucky produkčně zajišťuje DW7, o.p.s.

Hlavní mediální partner Divadla na cucky


TOPlist