19.00
Vstupné: 170 / 120 Kč

Tereza Hradílková a kol.: Švihla + Silhouette

Host Divadla na cucky.

 

Nápad na nové taneční sólo Terezy Hradílkové vznikl při práci na tanečním filmu Beating, natáčeném v pražském boxerském spolku Palaestra: „Fascinovalo mě, jak boxeři skáčou přes švihadlo. Líbila se mi lehkost, se kterou se pohybovali, rytmus, který střídali, pohyb rukou a nohou, který byl sám o sobě tancem. Nadchly mě i různé varianty skoků a přeskoků; perlou navíc byl pro mě zvuk švihadla, který tento pohyb doprovází,“ vysvětluje autorka projektu Tereza Hradílková.

Taneční představení Švihla dokazuje, že skákání přes švihadlo není jen dětská hra; symbolizuje i ambici, touhu po výkonu, snahu o sebezdokonalování. „Přeskakuješ sám sebe, překračuješ své hranice, nebo jsi naopak uvězněn v opakujícím se kruhu, ze kterého nelze vystoupit?,“ ptá se choreografka a tanečnice, jejíž inscenace Proměnná/Variable (společně s izraelskou choreografkou Einat Ganz) byla ve světové premiéře uvedena na Festivalu 4 + 4 dny před sedmi lety a následně slavila úspěchy na mnoha prestižních tanečních přehlídkách v zahraničí.

Koncept, choreografie, interpretace: Tereza Hradílková

Tanečnici živě doprovází muzikant a skladatel Filip Míšek (Khoiba, Dikolson).

Po představení Švihla bude následovat krátká pauza a po ní vystoupí lokální tanečníci s choreografií Silouhette.

Vystoupení s názvem Silhouette vypráví o cestě za samostatností, kterou si mladý člověk v průběhu života prochází. Jedinec hledá individuální možnosti, jak si zařídit život, zároveň ale nechce za každou cenu opouštět prověřené jistoty. V tomto procesu se stává přátelství prostorem pro ukotvení vlastních dominantních i kompromisních postojů. Choreografii zatančí studentky a student UP navštěvující kurzy moderního výrazového tance pod vedením Jany Holíkové.

Vstupné: 170 / 120 Kč
REZERVACE

 
Divadlo na cucky, Dolní nám. 42, 779 00 Olomouc
Program Divadla na cucky produkčně zajišťuje DW7, o.p.s.

Hlavní mediální partner Divadla na cucky


TOPlist