Týdenní smršť plná cirkusových kousků, akrobacie,
workshopů a nevídaných show na olomouckém Letňáku!

 

18. července 10.00 Letní kino Olomouc Divadlo na cucky, Dolní nám. 42 REZERVACE

Contemporary dance

Workshop s Losers Cirque Company.

Zveme vás na lekci contemporary - moderního scénického tance - pod dohledem zkušených performerů. Zaměříme se na technické provedení tanečních prvků, koordinaci a rytmická cvičení. Náročnost choreografie je přizpůsobená zkušenostem přihlášených.

 

 

 

18. července 20.00 Letní kino Olomouc (hospůdka Hoblina)

DJ Nadváha – live set

Vstup volný.

 

 

 

ZRUŠENO 19. července 10.00 Letní kino Olomouc REZERVACE

Pohybové nadechnutí s příběhem

Workshop pro děti a rodiče.

Zveme vás na společné setkání dětí i dospělých s tancem, uvolněním, čerstvým vzduchem, světem a příběhem, který bude ožívat v našich tělech a myslích. Budeme čerpat z přírody, olomoucké architektury i příběhů, které všichni dobře známe. Po společném úvodu si dospělí budou moci zatančit a probudit svá těla, zatímco děti budou tvořit příběh všemi svými prostředky – pohybem, zvukem, slovem i jednáním. Následuje společné setkání, kde se vše propojí v jednu dokonalou skládanku. Spojte se sami se sebou, přírodou i svými dětmi v tvořivé situaci.

Lektorky: Kristýna Doubravová a Martina Brázdilová ZRUŠENO

 

 

 

19. července 19.00 Dolní náměstí

Bratři v tricku:
Plovárna

Pohybová humoreska volně inspirovaná novelou Rozmarné léto Vladislava Vančury.

Nechte na sebe dýchnouti atmosféru časů minulých, kdy muži pečovali o své zdraví a tělesnou čistotu v říčních lázních. Nerobíce věcí užitkových, trávili i seberozmarnější léta v tvůrčí zahálce, rozmlouvajíce nad tématy světotvornými. Ve chvíli, kdy na prkna plovárenská zavítá dívka povahy nadmíru jemné, rozbíhá se děj a není v ničí moci, aby jej zadržel. K ďasu!

Svět, který uvidíte, jest z hravosti, neboť hra předchází před činy. A jelikož příchylnost dvou pohlaví jest starší nežli skály a moře, stává se hra zbraní v líté při o dívčí přízeň.

A proto vejděte, vejděte bez zdráhání! Pánové dnes označili koupel za vlahou. Vyjasňuje se a k poledni bude vedro.

Představení je volně inspirováno novelou Rozmarné léto Vladislava Vančury. Poetiku tohoto autora převádí s lehkostí a jemnou groteskou do pohybové humoresky, v níž využívá cirkusových disciplín – žonglování, provazochodectví a párové akrobacie. Záhady. Humor. Srdcervoucí podívaná. Děti a vojsko platí skoro polovic.

Vstup volný.

 

 

 

19. července 20.00 Café na cucky

DJ Небо Чекай + Nic Robertson

Vstup volný.

 

 

 

Partneři festivalu

 

 

 

Již proběhlo:

 

 

10. července 22.00 Letní kino Olomouc

Moravská filharmonie Olomouc:
Groteska & live orchestra

Frigo, oběť krevní msty, aneb americká groteska na motivy Romea a Julie.

Strhující komedii prošpikovanou skrz naskrz ozvláštňujícími nápady doprovodí živě produkovaná orchestrální hudba. Moravská filharmonie Olomouc hraje pod taktovkou Roberta Israele.

 

 

 

12. července 14.00 Letní kino Olomouc

Párová akrobacie

Workshop s Losers Cirque Company.

Vyzkoušejte si nový druh pohybu pod vedením profesionálních akrobatů! Naučíme se společně nové triky, zaměříme se na techniku cvičení a prověříme naši balanc. Lekce jsou vhodné pro pokročilé i úplné nováčky, nejdůležitější je chuť se hýbat.

 

 

12. července 19.00 Letní kino Olomouc

Losers Cirque Company:
Kolaps

Promyšlená choreografie plná působivých akrobatických triků.

Kolaps je součást našich životů. Něco, co bortí, ničí, drtí… ale také nás posiluje a posouvá vpřed. Připravili jsme si pro vás promyšlenou choreografii a natrénovali působivé akrobatické triky, které vám dost možná naženou husí kůži. Jednoduchou čistou scénu dokreslují světelné efekty a podmanivá živá hudba. Překročte s námi svůj vlastní stín!

„Kolaps vedle skvělých akrobatických a hudebních výkonů přináší především silnou atmosféru. Je klidná, zádumčivá, melancholická, ale zároveň silná a dokonale propracovaná. “
Tomáš Šťástka, iDNES.cz

 

 

 

13. července 10.00 Letní kino Olomouc

Základy akrobacie a gymnastiky

Workshop s Losers Cirque Company.

Lekce kondiční gymnastiky / akrobacie jsou vhodné pro pokročilé i úplné začátečníky. Probíhají pod vedením profesionálních lektorů. Zaměříme se na správnou techniku gymnastických prvků, posilovací cviky a důkladný strečink.

 

 

 

13. července 22.00 Letní kino Olomouc

Cirkus Rwanda

Filmová projekce.

Česko / Slovensko, 2018, 75 min

Režie Michal Varga

Dokument o unikátní spolupráci pražského novocirkusového ansámblu La Putyka a rwandského souboru Future Vision Acrobat, jehož vznik v zemi rozvrácené genocidou inspiroval obdiv k tvorbě Cirque du Soleil. Principál souboru La Putyka se rozhodl, že vyhoví zájmu rwandského akrobatického souboru a společně s jeho členy vytvoří jedinečné představení, které Rwanďanům umožní být konkurenceschopní nejen v jejich domovině, ale i na evropském poli moderního cirkusu.

Eliseé jako dítě přežil rwandskou genocidu. Dnes ve své zemi, jejíž rozpočet ze 40% závisí na mezinárodní pomoci, vede akrobatickou skupinu složenou z osiřelých dětí. Eliseé věří, že děti ulice najdou v činnosti souboru smysl života a na chvíli budou šťastné. Většina Rwanďanů žije v představě, že všichni Evropané jsou pohádkově bohatí. Mnoho Evropanů má zase dojem, že Afričanům je třeba ve všem pomáhat. Co se stane, když se tyto dva odlišné světy propojí při tvorbě společného představení? Kdo komu vlastně víc prospěje?

 

 

14. července 14.00 Letní kino Olomouc

Cirkusové disciplíny

Workshop s Cirkem La Putyka pro zájemce od 6 let.

Vyzkoušejte si kotoul, hvězdu nebo přemet pod vedením artistů z La Putyky. Vyzkoušíte si jak pilovat svůj balanc a ochutnáte důležité základy pro každý nový cirkus.

 

 

 

14. července 19.00 Letní kino Olomouc

Cirk La Putyka:
Kabaret Dynamit

Elektrizující show, ve které smích střídá údiv a slzy úžas.

Kabaret Dynamit je novocirkusová kabaretní koláž současných a tradičních cirkusových výstupů, která je plná radosti z opětovného setkání umělců a diváků. Přijďte se nechat nabít na zbytek léta. Uvidíte členy souboru Cirk La Putyka i výjimečné hosty světových jmen v přátelském artistním souboji mladší a starší cirkusové generace. Zažijete elektrizující show, ve které smích střídá údiv a slzy úžas. Budete se smát i dojímat, budete chtít tančit a zpívat a nebude se vám chtít domů. Nechte se svést barvami, energií a hravostí!

Hravá performance v režii Ethana Lawa, stálého člena Cirku La Putyka.

 

 

 

15. července 19.00 Letní kino Olomouc

Cirk La Putyka:
Kaleidoscope

Cirkusová expedice za čistou radostí.

Šílené skoky na obřím teeterboardu, skupinové taneční choreografie, závěsná akrobacie i lety na trampolíně. Gag střídá trik a rytmická hudba smích, hypnotické obrazy kontrastují s letní party pod širým nebem. Tradiční se potkává s moderním, ostřílení putykáři se mísí s mladou cirkusovou krví. Celkem osm akrobatů, herců a tanečníků v představení probleskuje podobně jako barevné střípky v krasohledu.

„Jak název napovídá, v nové show se soustředíme spíše na krásu formy, dynamiku a kouzlo okamžiku, než že bychom filozofovali o nesmrtelnosti brouka.“
Maksim Komaro

 

 

 

16. července 10.00 Letní kino Olomouc

Komunikace hlasem – Hlas dechem – Dech životem

Workshop pro zájemce z řad seniorů.

Obsah workshopu:

Jak využívat dech při práci s hlasem a pohybem.

Práce s artikulací a rezonancí hlasu.

Využití dechu a hlasu při práci s dramatickým textem.

Propojování těla s řečí.

Těmto dovednostem se budou účastníci učit prostřednictvím metod, které přináší muzikoterapie, hlasová výchova a dramatická výchova.

Lektorka: Dominika Bartošová

 

 

 

16. července 20.30 Letní kino Olomouc (hospůdka Hoblina)

DJ Getz

Vstup volný.

 

 

  

17. července 10.00–18.00 areál Letního kina Olomouc

Vintage Market

Originální olomoucký bleší trh.

Vstup volný.

 

 

 

17. července 14.00 Letní kino Olomouc REZERVACE

Slackline

Workshop s Losers Cirque Company.

Slackline (neboli chůze po laně) je čím dál oblíbenější. Objevte kouzlo této disciplíny i vy! Zkušený lektor nováčkům ukáže úplné základy a pokročilým poradí, jak se zlepšovat. Je to skvělé cvičení na posílení středu těla, plosky nohou - a vyčištění hlavy.

 

 

 

17. července 19.00 Letní kino Olomouc VSTUPENKY

Losers Cirque Company:
Konkurz

Akrobatická show pestrá jako vylhaný životopis.

Losers Cirque Company uvádí Konkurz, ve kterém o vítězi rozhodnou sami diváci.

„My se vám ozveme!“ Věta, kterou alespoň jednou v životě slyšel každý. Dnes zazní znovu. Skutečně se ozvou ale jen jednomu z uchazečů, kteří se vyzbrojeni vyladěnými „CVčky“ právě pouští do boje o… O co? Záleží na tom vůbec? Budoucí vítěz teď musí odložit své pravé já, servítky a sebeúctu a dokázat, že je nejlepší. Nebo to alespoň předstírat lépe než ostatní. Uspět ve hře bez jasných pravidel rozhodně nebude snadné. Kdo přísné porotě předloží nejopojnější koktejl z talentu, přetvářky a ostrých loktů?

 

 

 

17. července 20.30 Letní kino Olomouc (hospůdka Hoblina)

DJ Dekadence collective

Vstup volný.

 

 

 

Divadlo na cucky, Dolní náměstí 42, 779 00 Olomouc
Program Divadla na cucky produkčně zajišťuje DW7, o.p.s.

Hlavní partneři divadla:

Tvorba WWW stránek Flexum.cz