Program přehlídky

 

čtvrtek 8. 6. 17.00 a 20.00 DOLNÍ NÁMĚSTÍ

vstup volný 

Clara Larcher: Araké

Zamotaná lana, zavěšené tělo, uzly, které se ztahují a uvolňují, aby utkaly cesty upřímnosti.

V surrealistickém světě z provazů objevuje žena zaujatá svým vzhledem magickou sílu ženské intuice, která byla oslabena společenskými očekáváními. Zaplétá se do Araké, labyrintu svých podvědomých omezení, objevuje zrůdnosti svého nitra, dokud nenajde to, o čem do teď mlčela a přijme svoje světla i stíny.

Kompozice, která kombinuje hlubokou citlivost a závratě vzdušné akrobacie.

Clara Larcher je italská performerka, která se specializuje na závěsnou akrobaci na laně. Zajímá se o všechny formáty pohybového výzkumu a zaměřuje se na zkoumání potenciálu těla ve vztahu k vzdušnému aparátu, otevírá choreografické a narativní možnosti. Svá studia prohloubila v letech 2014 až 2019 v Buenos Aires, kde se účastnila různých kolektivních projektů současného tance a závěsné akrobacie a také navštěvovala tanečné obor se specializací „Expresión Corporal“ na Universidad Nacional de las Artes (UNA). Od roku 2017 působí jako akrobatka ve spolku Compañía Depáso, který založila společně s Josém Cerecedou. Poté, co navštěvovala jeden rok Flic Circus School v Turíně, nyní žije střídavě mezi Barcelonou a Turínem.

 


pátek 9. 6. a sobota 10. 6. vždy v 18.00 LETNÍ KINO

vstupenky

Cirk La Putyka: BOOM vol. 2

Pojďte za(žít) neskutečný příval energie mladé generace, kterou spojily válka a cirkus.

Generace Z. Head down generace. Young blood. Jaké mají hodnoty a sny? Žijí opravdu izolovaně s mobilními telefony v rukou a sluchátky v uších? Prostřednictvím vrcholného cirkusu vám poví svůj příběh. Budou hrát o svobodě a o všem, co se nás dotýká a co máme společného.

Na jevišti se setkají umělci z Cirku La Putyka a kyjevské cirkusové a divadelní akademie. Uvidíte strhující párovou akrobacii, cyr wheel, šály, kruhy, čínskou tyč, žonglování a také klauny, break dance, street dance nebo současný tanec. To vše za doprovodu uhrančivé živé elektronické hudby. Prostřednictvím cirkusového umění vám nabídnou svůj pohled na život, který se může stát inspirací pro nás všechny.

 

 


neděle 11. 6. 20.00 LETNÍ KINO

vstupenky

Losers Cirque Company & spol.: Nebesa

Akrobatický muzikál.

Dechberoucí akrobatické triky, působivé taneční výkony, živá rajská hudba, která se dotkne vašich srdcí, a strhující příběh o lásce tak intenzivní, že naruší zajetý pozemský i nebeský řád. Losers Cirque Company pro svůj nový projekt spojili síly s věhlasnou taneční skupinou 420PEOPLE a pěveckým sborem Maranatha Gospel Choir a připravují svěží, dosud nerealizovanou formu originálního akrobatického muzikálu.

Strážní andělé mají náročnou práci. Každý den dostávají na starost jednoho smrtelníka, kterého drobnými či většími zásahy chrání před tím, aby si ublížil. Kdo smrtelníky andělům přiděluje, to ví jen Bůh. Jednomu z andělů jsou rigidní nebeská pravidla příliš těsná. Pekelně ho štve systém, který mu nedovoluje lidem skutečně pomoct, ale jen hasit jejich banální problémy. Poté, co se do jednoho “obyčejného člověka” zamiluje, je připraven klidně i rozpoutat v nebi revoluci.

V roli “šéfa” nebeského korporátu se představí Petr Jeništa.

 

 

DOPROVODNÝ PROGRAM

 

pátek 9. 6. 9.00 DIVADLO NA CUCKY

vstupenky

Workshop závěsné akrobacie s Clarou Larcher

Pro dospělé a mladé od 15 let. 
 
 
 

pátek 9. 6. 20.00 LETNÍ KINO (před hospůdkou Hoblina)

vstup volný

Dj C a Dubtrax

Po skvělém představení skvělá hudba!
 
 

sobota 10. 6. 10.00 LETNÍ KINO

vstupenky

Parkourový workshop s Cirk La Putyka

Pro děti ve věku 6–14 let.
 
 

sobota 10. 6. 13.00 LETNÍ KINO

Parkourový workshop s Cirk La Putyka

Pro dospělé a mladé od 15 let.
 
 

neděle 11. 6. 10.00 LETNÍ KINO

Workshop párové akrobacie s Losers Cirque Company

Pro dospělé a mladé od 15 let. Vhodné jak pro páry, tak jednotlivce.
 
 
 
 
 
 

Divadlo na cucky, Dolní náměstí 42, 779 00 Olomouc
Program Divadla na cucky produkčně zajišťuje DW7, o.p.s.

Hlavní partneři divadla:

Tvorba WWW stránek Flexum.cz