CreativeMornings: Barbora Fajnorová

Cyklus přednášek umělců z Olomouckého kraje a jeho okolí.

Barbora je v současné době studentkou 3. ročníku bakalářského studia na oboru Výtvarná tvorba se zaměřením na vzdělávání na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého. Vystudovala grafický design na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti.

Umění se věnuje v podstatě od chvíle, kdy poprvé vzala do ruky tužku. Nejvíce komunikuje skrze malbu, kresbu a volnou grafiku, ale ve výsledku je otevřena jakémukoliv médiu. Ve tvorbě se zaměřuje na pro společnost možná kontroverzní témata, jejichž cílem je vybízení k debatě a rozklíčovávání otázek pravdy každého jedince. V poslední době se nejvíce věnuje tématům souvisejícím se sexualitou a vnitřním světem lidských bytostí, který dle jejích slov skrývá jak slunečná místa, tak temná zákoutí. V dílech se snaží o zachycení jakéhosi vyrovnávání se s celoživotními traumaty a snahy o postupné znovuobjevení a vyléčení vnitřního dítěte. Nechává se inspirovat svými zážitky jak z pracovního prostředí za barem, tak z osobních vztahů s lidmi, zejména těch milostných, čímž se netají.

Je kurátorkou Galerie Véčko a podílí se zčásti i na studentském projektu Basement. V budoucnu by se ráda na plno věnovala ilustraci a psaní knih pro děti a edukaci sexuální výchovy.

Těšíme se, až Barbora představí svůj pohled na téma Pravda. Pokud vás její práce zaujala, zaregistrujte se a připojte se k nám na snídani, která proběhne příští týden.

https://www.instagram.com/grafickabeztricka/

Divadlo na cucky, Dolní náměstí 42, 779 00 Olomouc
Program Divadla na cucky produkčně zajišťuje DW7, o.p.s.

Hlavní partneři divadla:

Tvorba WWW stránek Flexum.cz