Letní tábory pro děti

Od 5. července do 13. srpna budou mít děti 1. a 2. stupně základních škol možnost zúčastnit se ZDARMA letních táborů Divadla na cucky. Podmínkou je pouze předchozí rezervace na našem webu.

Divadelně výtvarný tábor

Určeno pro žáky 2. stupně.

5.–9. července 2021, 9-17 hod

Baví tě výtvarka, pohyb a divadlo?

Pak se neboj přihlásit na divadelně výtvarný tábor. Naučíš se kupu zajímavých věcí, poznáš nové kamarády a hlavně zažiješ spoustu zábavy! A to všechno zcela zdarma. Přímo v divadle pod vedením profesionálních umělců budeš prozkoumávat vlastní kreativitu a rozvíjet svou osobnost. Sezení doma za počítačem už bylo dost, je čas na živé umění! I ty se můžeš stát umělcem a je jedno, jestli jsi takový nebo makový, tichý nebo upovídaný, důležitý je tvůj zájem a chuť poznávat nové věci!

 

Lektoři:

Petra Ševců - dramaterapeutka, herečka, redaktorka Českého rozhlasu Olomouc
Kateřina Fojtíková - dramaterapeutka, arteterapeutka

Divadelně literární tábor

Určen pro žáky 1. stupně.

19.–23. července 2021, 9-17 hod

Už tě někdy napadlo nebo jsi zatoužil(a) hrát princeznu, čaroděje nebo banditu? Pak neváhej a přihlas se na divadelně-pohybově-literární tábor. Pokud tě knížky neberou, žádný strach! Budeme k naší tvorbě využívat slovo, pohyb, hlas, hudbu, tanec, barvy a prostě cokoliv, co budeme zrovna potřebovat. V našem společném týdnu budeme putovat po stopách a tajích hrdinů, kteří nás inspirují k tvorbě vlastních příběhů. V záři reflektorů budeš tančit, hrát a hlavně tvořit! Vybiješ přebytečnou energii, poznáš nové kamarády a zažiješ moře zábavy. Rozvineš svůj talent a dostaneš prostor objevovat dosud neobjevené.

Co si odneseš?

  • Vlastní masku a svůj výtvarně a dramaticky zpracovaný příběh
  • Zjistíš, v čem vynikáš a dostaneš možnost se v tom rozvíjet
  • Spoustu zábavy, dobrodružství a nové kamarády

 

Lektoři:

Dominika Bartošová - studentka speciální pedagogiky a dramaterapie na UP

Herecký tábor

Určen pro žáky ve věku 10–13 let.

26.–30. července 2021, 9-17 hod

Jaké to je být opravdovým hercem? Chceš si to vyzkoušet? Pod vedením profíků pronikneš do tajů hereckého umění. Naučíš se mluvit na mikrofon, pracovat s nepříjemnou trémou a studem. Objev svůj herecký talent, zasměj se sám sobě a zjisti, co herecká profese obnáší přímo na divadelním jevišti v záři reflektorů!

 

Lektoři:

Dagmar Kopečková - herečka, moderátorka

Jan Mansfeld - herec

Divadelně hudební tábor

Určen pro žáky 1. a 2. stupně.

2.–6. srpna 2021, 9-17 hod REZERVACE

Jaký zvuk vydává třeba pytlík na svačinu, láhev s vodou nebo padající list? Zamýšlel ses někdy nad tím? Na divadelně hudebním táboře budeme hledat, kde se pohyb a zvuk propojují. Společně zachytíme a prozkoumáme hudbu a zvuky okolního světa. Po dlouhé době sezení doma konečně vyrazíme ven! Pocítíš hudbu na vlastní kůži, necháme se vést rytmem a pohybově tanečními aktivitami. Navážeš nové přátelské vztahy, poznáš nové věci a rozhodně se nebudeš nudit! 

Lektoři:

Barbora Kvapilová – studentka ateliéru Divadlo a výchova na brněnské JAMU. Pravidelně lektoruje doprovodné dílny k divadelním inscenacím pro děti.

Tomáš Mohr – student ateliéru Divadlo a výchova na brněnské JAMU. Věnuje se kompozici elektroakustické hudby.

Filmový tábor

Určen pro žáky 1. stupně.

9.–13. srpna 2021, 9-17 hod REZERVACE

Jak vzniká film a co všechno je k natáčení potřeba? Chceš to vědět? A chceš si to rovnou i zkusit? 

Budeš se podílet na tvorbě scénáře, vyzkoušíš si práci kameramana, herce i střihače. Tvůj film bude mít světovou premiéru na plátně Divadla na cucky a kdo ví, třeba právě ty si odneseš Oscara za nejlepší výkon... Naučíš se spoustu zajímavých věcí, získáš nové zkušenosti a u toho se budeš zaručeně dobře bavit.

 

Lektoři:

David Bartoš – kameraman, kurátor, student intermédií na Katedře výtvarné výchovy UP

Vendula Burgrová – profesionální fotografka, absolventka Ateliéru Reklamní fotografie Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně

Divadlo na cucky, Dolní náměstí 42, 779 00 Olomouc
Program Divadla na cucky produkčně zajišťuje DW7, o.p.s.

Hlavní partneři divadla:

Tvorba WWW stránek Flexum.cz