Scénografický tábor

4.–8. července 2022 | Pro děti ve věku 7–12 let.

každý den 9.00–17.00

Fascinují tě divadelní obrazy, kulisy a masky, iluze reality nebo naopak utváření malých nových světů prostřednictvím výtvarného umění? Pak tě zveme na výtvarně–kutilský týden zaměřený na výrobu obřích průvodových masek a loutek. Společně projdeme celým procesem tvorby od vlastních výtvarných návrhů, přes praktickou práci s různými materiály, technologií loutek až po závěrečný společný průvod městem.

Táborné: 2.500 Kč (vč. stravy)

 

 

Lektoři: JAN TOMŠŮ
Scénograf, hudebník, kutil. Vyznavač DIY a osobní odpovědnosti za svět kolem sebe.

Absolvoval Gymnázium Zlín – Lesní čtvrť, Mediální studia na Univerzitě Palackého a Katedru alternativního a loutkového divadla – obor Scénografie na Divadelní akademii múzických umění v Praze. 

Ve své umělecké praxi prosazuje metodu experimentu, flexibilitu a aktivizaci recipienta uměleckého díla i ve fázi procesu a udržitelnosti umění.  

Spolupracoval například s Národním divadlem, Divadlem Na zábradlí, Husou na provázku, Experimentálním centrem NOD či Městským divadlem ve Zlíně. Je pořadatelem Přehlídky současného umění a filmové animace PAF, olomouckého literárního festivalu LITR  a zakladatelem zlínské kulturní platformy Zvěřinec.

Zkušenosti s živou kulturou má především z aktivního působení na zahraničních festivalech a ze spolupráce s regionálními kulturními centry. 

VENDULA TOMŠŮ
Divadelní scénografka a performerka, lektorka výtvarných kurzů.

V roce 2016 vystudovala japonskou filologii na Univerzitě Palackého v Olomouci a poté scénografii na katedře Alternativního a loutkového divadla na DAMU, kde absolvovala v roce 2020. Ve své tvorbě se věnuje divadlu s výraznou výtvarnou složkou, loutkovému divadlu i autorským projektům pro menší počet diváků, kde ji baví zkoumat bližší vztah performera a diváka. Mezi ně patří performance pro jednoho diváka Veduty (spoluautor Jan Tomšů, 2017) nebo performance Pět knih (spoluautor Ian Mikyska, 2020). Je jedním ze zakládajících členů divadelní skupiny 8lidí a spolku Zvěřinec, který se zabývá rozvojem kulturně komunitního života ve Zlínském kraji. Má bohaté pedagogické zkušenosti, několik let působila jako lektorka výtvarných kurzů.

04
07
09:00
tábor pro děti Vstupenky

Divadlo na cucky, Dolní náměstí 42, 779 00 Olomouc
Program Divadla na cucky produkčně zajišťuje DW7, o.p.s.

Hlavní partneři divadla:

Tvorba WWW stránek Flexum.cz