Svoboda v klimatické krizi

Co znamená chovat se svobodně? A mohu se chovat svobodně s ohledem na to, jak se má svět, ve kterém žiji? A jak si nezakrývat uši před všemi těmi informacemi, které se špatně poslouchají?

10.30–13.00, pro děti ve věku 7–11 let.

Děti hravou formou seznámíme s tématem klimatické krize. Nejprve si pomocí výtvarných a dramatických technik zosobníme planetu Zemi, která nás požádá o pomoc.

Následně si pomocí metod strukturovaného dramatu prožijeme téma z různých úhlů pohledu. Děti se na workshopu stanou vědci, kteří chtějí informovat ostatní obyvatele planety o jejím stavu a začít tak změnu. Stanou se i redaktory časopisu, jejichž cílem je napsat nejčtenější článek měsíce. Vyzkouší si roli starostlivého politika, který nechce strašit občany. Stanou se však i majiteli továren, které naší planetě a jejímu zdraví neprospívají, ale které zároveň živí rodiny svých pracovníků. A nakonec, a to bude nejtěžší, budou sami sebou a do diskuze přispějí vlastním názorem a na základě diskuze o prožitých rolích předají planetě zprávu, jak to s ní vypadá do budoucna.

Lektorka: Kristýna Doubravová

Vstup volný, nutná rezervace.

 

Divadlo na cucky, Dolní náměstí 42, 779 00 Olomouc
Program Divadla na cucky produkčně zajišťuje DW7, o.p.s.

Hlavní partneři divadla:

Tvorba WWW stránek Flexum.cz