Tereza Lenerová, Jitka Čechová: dis pla y

Vyzýváme nejistotu na souboj a trapnosti dáváme zelenou.

Vystavím sebe na blýskavém povrchu, aby se mě dotknul odraz dojmu, který ze mě máš. Leskne se ve mně touha před tebou uklouznout a začít se nevhodně smát. Vyzýváme nejistotu na souboj a trapnosti dáváme zelenou. Myslíme to smrtelně vážně, REAL DEAL BABY, ale kdy už si budeme moct oddychnout?


This this this this play is not a play anymore.


Jestli jste se někdy citili trapně, tak dnes se vám uleví!
Idea projektu a výsledného díla se objevila při jednom z uměleckých setkání ULOV REALITU, které pořádá uskupení Pulsar a kde se vůbec poprvé potkaly autorky choreografie Jitka Čechová a Tereza Lenerová. Pro jejich tvůrčí práci byly vytvořeny podmínky a prostor, kdy spolu testovaly hranice a meze toho, co je únosné na scéně, jak pro ně osobně, tak pro diváka. Paradoxní situace, kdy divák „není“ a nevíme, jaký bude, až znovu přijde do divadla, občas způsobovala totální odtrženost. Často šlo o hru, ve které chybí protihráč.CHOREOGRAFIE, INTERPRETACE:
Jitka Čechová, Tereza Lenerová

HUDBA:
Václav Chalupský

KOSTÝMY:
Marjetka Kürner Kalous

SVĚTELNÝ DESIGN:
Patrik Sedlák

KOUČING:
Maja Hriešik

KOPRODUKCE:
Tanec Praha z.ú. / PONEC - divadlo pro tanec, Studio Truhlárna, Johan z.s. / Moving Station Plzeň

ZA PODPORY:
MK ČR, Hl.m.Praha, Nová síť, Norské fondy, Rezi.dance Komařice, Studio ALTA, Studio Dance Perfect, Balada SITE, s podporou projektu Micro and Macro Dramaturgies in Dance v rámci programu EU Kreativní Evropa

PODĚKOVÁNÍ:
Lucie Kocourková, Jana Baladová, Yvona Kreuzmannová, Markéta Perroud (Tanec Praha z.ú. / PONEC - divadlo pro tanec), produkční a PR tým divadla PONEC, Josef Chuchma, Vojta Brtnický, Vojtěch V. Sláma, Vít Štaif, Markéta Málková & Aleš Hrdlička (Rezi.dance Komařice), Roman Černík & Eva Kraftová a spol. (Moving Station Plzeň), Jakub Hradilek, Anna Benháková.

01
06
19:00
host nacucky TANEC PRAHA Vstupenky

Divadlo na cucky, Dolní náměstí 42, 779 00 Olomouc
Program Divadla na cucky produkčně zajišťuje DW7, o.p.s.

Hlavní partneři divadla:

Tvorba WWW stránek Flexum.cz