Laura Černáková

Laura Černáková

Mgr. art. Laura Černáková je absolventkou loutkářské scénografie a technologie na Vysoké škole múzických umení v Bratislave.

Spolupracovala s více slovenskými nezávislými divadly (Korene&Kosti, Nové divadlo, Divadlo NUDE, Šerosvit, PRAKTIKÁBEL, Féder Teáter, Divadlo VETEŠ aj.), ale také se zahraničními divadelním tvůrci (Jurij Paskar - UA 2017, Oleg Lipstin - UA 2022).

Inscenace Zlodějka kniha, na které pracovala, byla nominovaná na Divadelné DOSKY 2022 jako nejlepší inscenace sezóny. S Joannou Gierdal vytvořily inscenaci Sen o pralese, která získala mezinárodní úspěch a získala ocenění za výjimečnou inscenaci od POLUNIMA (polského oddělení UNIMA), čestný diplom Svazu scénických umělců Polska a Cenu Reflektoru za nejlepší výpravu v loutkářské inscenaci.

Sen o pralese otevíral exkluzivní program Bábkarskej Bystrice 2022, ale hrál se také na festivalech Lalkanielalka v Białystoku (PL) a Metaformi ve Wroclawi (PL), hostoval v Puppentheater Zwickau (DE) v rámci programu Magische Samstage (Magické soboty) a dalších.

Aktuálně se podílí na těchto inscenacích:
MASARYK(OVÁ)

Divadlo na cucky, Dolní náměstí 42, 779 00 Olomouc
Program Divadla na cucky produkčně zajišťuje DW7, o.p.s.

Hlavní partneři divadla:

Tvorba WWW stránek Flexum.cz