Letní tábory
pro děti

 

Pohni zvukem

Příměstský tábor, který v sobě snoubí tanec, divadlo a zvuk. Pro děti ve věku 9–12 let.

8.–12. července 2024

Co se stane, když se setkají tanečníci, tanečnice, hudebníci a hudebnice na zkušebně divadla? Vytáhnou si z batohu noty a zopakují si pečlivě naučenou choreografii. A budou nacvičovat… ale co když nemají noty ani choreografii? A co když je mít ani nechtějí? Pojďme zkoumat, jak spojovat pohyb a zvuk na jevišti. Improvizovat, hledat, hrát si, hýbat se. Nezkušenost s hrou na hudební nástroj nebo pohybem nemusí být překážka k tvorbě, může to být o to větší zábava!

Tábor povedou hudebník a herec Jan Čtvrtník a tanečnice a herečka Lenka Nahodilová.

Jan Čtvrtník
Ve své tvorbě se zabývá především zvukem v divadle. Spolupracuje s řadou divadelních souborů a uměleckými nezávislými projekty. Je absolventem doktorského programu na DAMU. Zajímá ho tvorba nejen s profesionálními umělci, a proto je také lektor. V letošním roce ho cesty zavedly do Olomouce a to rovnou do Divadla na cucky, kde se stará o edukační aktivity.

Lenka Nahodilová
Lenka je tanečnice, herečka, akrobatka a výtvarnice. Je absolventkou bakalářského programu alternativního a loutkového divadla na DAMU. Měla možnost tvořit nejen s profesionálními umělci, ale i s dětmi. Díky festivalu Menteatrál se také podílí na divadelní práci s lidmi s mentálním postižením. Momentálně působí v souboru Cirk La Putyka, kde se zabývá propojením divadla, tance, akrobacie se specializací na cyrwheel.

Táborné: 3.300 Kč (do 2. června, následně 3.800 Kč)
Rezervace zdeBioeko – Architektonický tábor

Příměstský tábor pro děti ve věku 6–11 let.

5.–9. srpna 2024.

Má rád architekt stromy, popadané listí, kuny a barvy? Většinou moc ne, protože mu zastiňují jeho domy a kromě šedé a červené z nich má strach. Tak a dost! Svět přece není tak černobílý a my mu to společně ukážeme! Pojďte s námi hledat všechno, co má architektura společného s přírodou, co má město společného s krajinou a spočítat všechny kytky prorůstající popraskaným asfaltem. I město je živočich a dům jako strom. Nevěříte? Tak přijďte…

Tábor povedou architekti Vojtěch Jemelka & Adam Lacina.

Adam Lacina
Adam je tak trochu architekt a trochu přírodovědec, co mezi tím nevidí žádnou hranici. Má vlastní ateliér, ve kterém spolupracuje s kdekým na těch nejzábavnějších projektech. Třeba s Vojtěchem při lektorování dětského tábora.

Vojtěch Jemelka
Vojtěch je tak trochu architekt, trochu učitel a trochu všecko, co mezi tím nevidí žádnou hranici. Má vlastní ateliér, ve kterém spolupracuje s kdekým na těch nejzábavnějších projektech. Třeba s Adamem při lektorování dětského tábora.

Táborné: 3.300 Kč (do 2. června, následně 3.800 Kč)
Rezervace zdeRozhýbej město

Příměstský tábor, ve kterém se snoubí animace, divadlo a hudba. Pro děti ve věku 8–12 let.

19.–23. srpna 2024.

Co všechno je zapotřebí k tomu, abyste pohnuli staletými domy historického města? Abyste je přebarvili, rozstříhali, přeskládali a udělali si z nich kulisy, ve kterých můžete tančit a hrát si, abyste je rozezněli tóny úplně nových melodií? Překvapivě toho není moc – hlavní je chuť zkoušet nové věci: vzít do ruky hudební nástroj, postavit se na divadelní prkna nebo se oddat procesu zvanému animace. Ať už vytvoříte cokoliv, zaručeně rozproudíte stojatý vzduch parných dní letní Olomouce.

Tábor povedou Kristýna Doubravová a Jiří Neděla.

Kristýna Doubravová
Vystudovala magisterské studium oboru dramatická výchova na DAMU. Na dramatické výchově ji baví práce s jedinečností každého, s kým má možnost tvořit, a nekonečné možnosti propojování dramatické výchovy se všemi oblastmi umění. Zajímá se o příběhy literární, lidské i příběhy věcí a míst, což ráda zapojuje do svých seminářů a lekcí. Ráda svou lektorskou prací a tvorbou otevírá prostor pro debatu nad společenskými tématy.

Jiří Neděla
Učitel, amatérský hudebník a milovník filmů, hlavně těch animovaných. Rád se učí novým věcem a ještě raději se o vše, co se naučí, dělí s druhými. Zejména pokud se to týká hry na kytaru, ukulele či didgeridoo. Nebo taky digitálních nástrojů k vytváření (pohyblivého) obrazu.

Táborné: 3.300 Kč (do 2. června, následně 3.800 Kč)
Rezervace zde

 Přihlášením účastník (nebo jeho zákonný zástupce) souhlasí se zpracováním osobních údajů a pořizováním fotografií a videozáznamů. Ty mohou být využity pro účely další propagace umělecko-vzdělávacích aktivit Divadla na cucky.

Divadlo na cucky, Dolní náměstí 42, 779 00 Olomouc
Program Divadla na cucky produkčně zajišťuje DW7, o.p.s.

Hlavní partneři divadla:

Tvorba WWW stránek Flexum.cz