O divadle

Divadlo na cucky je profesionální nezávislé divadlo v centru Olomouce, se současnou dramaturgií věnující se občanské angažovanosti a aktuálním společenským tématům. Od roku 2013 provozuje stálou scénu v Olomouci - nejprve ve Wurmově ulici, od roku 2017 na Dolním náměstí, kde sídlí dodnes.

Divadlo má herecký soubor, který není stálý, jde o okruh profesionálních herců a hereček, se kterými pravidelně spolupracuje. Specifický mix inscenačních týmů a režijných osobností (např. Silvia Vollmann, Michal Hába, Patrik Lančarič, Šimon Spišák, Júlia Rázusová, Adam Svozil, Štěpán Gajdoš, Lucie Ferenzová, Tomáš Loužný, Barbara Herz) vytváří svébytnou poetiku divadla. Scénická realizace má tendenci k experimentování, k hledání nových prostředků komunikace a reflektuje aktuální společenská témata jako nacionalismus, polarizace společnosti, vliv sociálních sítí, feminismus, národní identita, stereotypizace historických idolů a environmentální žal.

Kromě repertoárové tvorby a dalších aktivit pořádá Divadlo na cucky i letní festival nového cirkusu Cirkuzkus.

Celoročně divadlo dováží do regionu zajímavé počiny z divadelní a taneční, české a zahraniční nezávislé scény a s každou novou sezónou otevírá rezidenční program.


 
Prostory Divadla na cucky jsou otevřenou platformou pro setkávání lidí a realizaci pravidelného programu, který spoluutváří vedle vlastního repertoáru také workshopy, umělecko–vzdělávací kurzy, debaty, provoz Galerie XY a provoz komunitní oázy, která je nově součástí prostoru. 
 
Aktivity Divadla na cucky jsou produkčně zaštítěny obecně prospěšnou společností DW7, která také realizuje projekt komunitního zahradničení Za()hrada.

Divadlo na cucky, Dolní náměstí 42, 779 00 Olomouc
Program Divadla na cucky produkčně zajišťuje DW7, o.p.s.

Hlavní partneři divadla:

Tvorba WWW stránek Flexum.cz