Dramatický kurz 50+

Chcete dělat něco aktivního, pravidelně se hýbat a zažítu toho zábavu? Zahrát si v divadle?

Plánujeme znovu otevřít na podzim 2024. Více informací během letních měšíců.

Dramatický kurz 50+ je určen všem, kteří se zajímají o divadlo ať už jako diváci, nebo prostě chtějí jen okusit něco nového. V kurzu nabízíme rozvoj improvizačních dovedností od úplných základů, naučíte se, jak hrát roli, psát texty, jak pracovat s vlastním hlasem a další divadelní dovednosti. Vedle divadla je v kurzu významná také tanečně-pohybová složka, kdy mohou účastníci zkusit, jaké to je vyjádřit se prostřednictvím pohybu a díky pohybovým technikám také svému tělu lépe porozumět a udržet jej v kondici. Pro účast v kurzu není nutná žádná předchozí divadelní zkušenost, znalost nebo talent, vše se můžete naučit.

Na lekci si s sebou přineste čistou obuv na přezutí a pohodlné oblečení, ve kterém se můžete volně hýbat.

Reflexe účastníků kurzu:

„v kurzu mě překvapilo, co všechno herectví obsahuje – naladit se, přesvědčit se, zažít spoustu zábavy…“

„Nejvíc se mi líbilo to vyblbnutí, že člověk může vystoupit ze životního stereotypu a užije si to.“

„Divadlo není o věku, ale o přístupu k životu. Tady se sešla parta, která má společný zájem poznat divadlo.“

„Je strašně krásný pocit hrát divadlo a tvořit kulturu.“

Lektorky: Dominika Čevela, Magdaléna Svozilová

Kurzovné: 1000 Kč*

*) Podstatnou částí kurzu jsou pohybové aktivity a práce s tělem, na které přispívá mnoho zdravotních pojišťoven. V případě zájmu můžeme účastníkům vystavit pro pojišťovnu potvrzení o zaplacení kurzovného.

Přihlášením do kurzu účastník (nebo jeho zákonný zástupce) souhlasí se zpracováním osobních údajů a pořizováním fotografií a videozáznamů. Ty mohou být využity pro účely další propagace umělecko-vzdělávacích aktivit Divadla na cucky.

O lektorkách

Dominika se v současnosti profesně zabývá dvěma proudy. Prvním je sociálně-terapeutická práce zejména s dospívajícími, kteří se potýkají s duševními nesnázemi. Druhým proudem je práce divadelní lektorky. Zajímá ji pohyb a tělesné vyjádřením v různých podobách u různorodých skupin. Má zkušenosti s uměleckou tvorbou seniorů a lidí s handicapem. Vystudovala magisterské studium dramaterapie aplikované ve speciální pedagogice. Absolvovala roční výcvikové vzdělávání v metodě Kolaborativně-dialogické praxe. Ve volném čase se věnuje tanci či józe a momentálně nejvíce svému synovi a rodině.

Magdaléna působí jako lektorka v Divadle na cucky od roku 2022. Kromě lektorské práce se věnuje i psychoterapii a zároveň studuje doktorský program speciální pedagogika na Univerzitě Palackého. Během lekcí ji nejvíce naplňují okamžiky, kdy účastníci díky tvorbě a hře dosáhnou stavu plynutí a plného vyjádření sebe sama. Společné bytí a objevování neznámých dimenzí dramatického umění považuje za jedinečné a inspirativní.

Přihláška do Dramatického kurzu 50+Studio SEN

Studio SEN každou sezónu uvede novou inscenaci pod profesionálním režijním vedením. V sezóně 2022/2023 Studio SEN přichází s inscenací Vichřice v domě č. 11 v režii Petra Erbese a Borise Jedináka.

Autorská inscenace souboru Studia SEN, který se zformoval vedle dramatického kurzu pro seniory v rámci Edu na cucky.

Vichřice v domě č. 11

Krvavá cesta za svobodou.

Autorská inscenace vychází z reálných příběhů pěti českých seniorek, které se pokusily najít cestu ke svobodě skrz vraždu. Nikdy není pozdě na to od základu změnit svůj život. Za jak dlouhou dobu je možné spálit devadesátikilového manžela na popel?

Dosud Studio SEN uvedlo tyto tituly:

Malý princ
Spářka
Kráva v teleti
Byla jsem na Marsu
Báječný, barevný, prší
Genetika

 

Projekt je realizován za podpory:

      

     Více informací na edu@nacucky.cz. Pokud máte zájem o představení, neváhejte se ozvat na rezervace@divadlonacucky.cz.

Divadlo na cucky, Dolní náměstí 42, 779 00 Olomouc
Program Divadla na cucky produkčně zajišťuje DW7, o.p.s.

Hlavní partneři divadla:

Tvorba WWW stránek Flexum.cz