Zkáza totálního myšlení

Ženské mýty a obsese podle Marguerity Durasové.

Inscenace Zkáza totálního myšlení kritizuje potřebu absolutizovat a zevšeobecňovat pozitivní i negativní fenomény ženského obrazu ve společnosti. Inspiračním materiálem pro inscenaci jsou rozhovory s Marguerite Durasovou zaznamenané v díle Hmatatelný život v překladu Anny Kareninové. Divadelní adaptace volně v provokativních obrazech na hranici poezie, intimity a vulgárnosti odhaluje nesnesitelný prostor svobody a subjektivity.

V rámci inscenace má dobrovolný divák možnost ovlivňovat formu představení náhodným výběrem komponovaných skladeb z iPadu. Hudební koncept relativizuje fixní podobu jednotlivých divadelních situací vzhledem k náladě a atmosféře (podobně, jako je to s proměnlivostí a nestálostí našich názorů a přesvědčení).

"Zkáza totálního myšlení je melodická nádhera, 'báseň', která dojímá i rozesmívá. Nutí nás zamyslet se. Postavy se v této záplavě myšlenek vrhají do neznáma a nutí diváka 'myslet si'. To mi dnes přijde aktuální a velmi důležité, protože nám v našich životech občas stereotyp vyhovuje. Raději se smějeme a tleskáme tomu, čemu plácají ostatní. Stačí nám srozumitelná lacinost. Rezignujeme a uvědomíme si, že si v tom přehlceném světě už tak nějak nemyslíme nic o ničem. Inscenace Zkáza totálního myšlení apeluje na diváky, aby nebyli lhostejní, aby měli názor. A to má smysl!"
Amálie Dvořáková, Divadelní svět BrnoTutoriál hudebního konceptu:

1. Při vstupu do sálu máte možnost zvukově dotvářet představení. Bude vám zapůjčen iPad s patnácti tlačítky.

2. První libovolnou a náhodnou skladbu spustíte při prvním setmění hlediště. Další skladby volíte podle vlastní potřeby a představy o změně nálady hrané situace na jevišti.

3. Herci mají možnost zažádat si u vás o očíslovanou skladbu na přání. Definitivní volba je však na vás.

PROGRAM K INSCENACI (.pdf)

PLAKÁT K INSCENACI (.pdf)

Hrají
Režie
Hudba
Předloha
Marguerite Duras
Text
Scénografie a kostýmy
premiéra
06.09.2021
délka
60 min.

Divadlo na cucky, Dolní náměstí 42, 779 00 Olomouc
Program Divadla na cucky produkčně zajišťuje DW7, o.p.s.

Hlavní partneři divadla:

Tvorba WWW stránek Flexum.cz