Šimon Spišák

Šimon Spišák

Šimon Spišák je absolventem DAMU. Působil jako umělecký šéf Starého divadla Karola Spišáka v Nitre, kde jako režisér vytvořil šest inscenací. Byl také členem radikální divadelní skupiny Lachende Bestien, působil v kočovném Divadle koňa a motora, v Divadle T601 a v legendárním Teatro Tatro, se kterým tvoří dodnes.
Je spoluzakladatelem Nového divadla v Nitře, kde zatím režijně i autorsky vytvořil jedenáct inscenací, z nichž dvě získaly nominaci na cenu Divadelné DOSKY v kategorii inscenace sezóny a za jednu z nich má Šimon také nominaci v kategorii nejlepší režie.

Na Slovensku pravidelně spolupracuje s Bábkovým divadem v Žilině, s Bratislavským bábkovým divadlem a s Divadlem Z Pasáže. V Slovenském komorném divadle Martin pohostinsky nastudoval hru Georga Büchnera Leonce a Lena.

V Česku spolupracuje pravidelně s divadly: DIVADLO LAMPION v Kladně, Divadlo loutek Ostrava, Divadlo Drak, Mezinárodní institut figurálního divadla v Hradci Králové. Nejnověji spolupracoval s Divadlem D21, kde vytvořil autorskou adaptaci Moliéra s názvem Tartuffláž.

Aktuálně se podílí na těchto inscenacích:
Tři oříšky
Tragédi

Divadlo na cucky, Dolní náměstí 42, 779 00 Olomouc
Program Divadla na cucky produkčně zajišťuje DW7, o.p.s.

Hlavní partneři divadla:

Tvorba WWW stránek Flexum.cz