Tragédi

Komická verze antické tragédie v podání současných tragédů.

Potká se Antigona, Elektra a Oidipus král a Oidipus povídá: „Holky….já trápení mám obrovský.“ a Antigona povídá: „A taky krosnu a kufr cestovní máš.“ a Oidipus jí na to: „Mám. Po chvíli Elektra, hodně dramaticky, povídá: „Jako metaforu prostou, že štvancem jste, a taky plný rekvizit různých, krásných a zajímavých, k ozvláštnění dějů jevištních sloužících…“ A Oidipus souhlasně přikývne: „Mám.”

 

Inscenace o tom, proč lidi nechodí do divadla. Nebo proč chodí. A proč je důležité mít silný příběh. A kdo ho nemá, je hovno. A kdo ho má, ale neumí ho prodat, je taky hovno. A kdo ho má a umí ho i prodat, také ještě nemá vyhráno, protože přijde někdo, kdo má lepší nebo i horší, ale umí ho líp prodat a ten první někdo je zase – hovno.

 
"Na jeviště Divadla na cucky, vzadu rámované podstavci s bustami starořeckých autorů-tragédů jako v nějakém muzeu, přicházejí tři nejproslulejší hrdinové antické tragédie: Antigona, Oidipús a Élektra. Emancipovali se z područí svých autorů a chtějí s diváky sdílet svůj autentický, osobní příběh. Každý z nich s sebou za tímto účelem přináší kufr a krosnu s rekvizitami, to aby mohl dramatické situace odprezentovat co nejvíce strhujícím způsobem a trumfnout tak své kolegy – či spíše svou konkurenci. Neboť nejsilnější příběh se nejlépe prodává. A protože v dnešní době se výše divadelní gáže odvíjí hlavně od počtu lajků na sociálních sítích, všichni tři snaživci v jednu chvíli vyzvou diváky, aby vytáhli své mobilní telefony a nafotili si je v dramatických pózách. Hlavně ať je ale nezapomenout označit!"
Petra Zachatá, Divadelní noviny
 

PLAKÁT K INSCENACI (.pdf)
PROGRAM K INSCENACI (.pdf)

27
05
18:30
NOVINKA Vstupenky
27
06
18:30
29
06
18:30
Hrají
Režie
Scénografie a kostýmy
Scénář
Šimon Spišák a kol.
Poděkování
Anastázie Vlková
Bára Molčíková
Divadlo Tramtarie
Filip Kavka Kolba
Jakub Jánsky
Natálie Častová
Zuzana Purová
premiéra
10.05.2024
délka
75 min.

Divadlo na cucky, Dolní náměstí 42, 779 00 Olomouc
Program Divadla na cucky produkčně zajišťuje DW7, o.p.s.

Hlavní partneři divadla:

Tvorba WWW stránek Flexum.cz