Michal Hába

Michal Hába

Michal Hába (1986) vystudoval režii na KALD DAMU - Divadelní fakulta AMU, v Divadle Komedie asistoval režisérům Dušanu D. Pařízkovi a Alexanderu Riemenschneiderovi. Absolvoval stáže v berlínských divadlech Volksbühne am Rosa-Luxemburg-Platz (u Franka Castorfa) a Maxim Gorki Theater (u Sebastiana Baumgartena). Účastnil se Mezinárodního fóra při Berliner Theatertreffen (2016).

Je vedoucím divadelní skupiny Lachende Bestien, která je považována za jeden z nejprogresivnějších divadelních subjektů na pražské divadelní mapě a která se hlásí k politickému a apelativnímu divadlu. Za inscenaci Schwabovy Pornogeografie získal Cenu Josefa Balvína 2016.
Angažuje se také v Divadle koňa a motora, které spojuje tradici kočovného divadla s komunitním a sociálním přesahem a které míří na kulturní oživení periferie. Nejznámějším projektem je Othello is black uskutečněný na Šluknovsku. Pravidelně spolupracuje s Divadlem Husa na provázku a s KLICPEROVÝM DIVADLEM Hradec Králové. Další angažmá: Městské Divadlo Kladno, Západočeské divadlo v Chebu, Městské divadlo v Mostě, Divadlo DISK, Divadlo X10, Divadlo D21.

Divadlo na cucky, Dolní náměstí 42, 779 00 Olomouc
Program Divadla na cucky produkčně zajišťuje DW7, o.p.s.

Hlavní partneři divadla:

Tvorba WWW stránek Flexum.cz