Studio SEN – Genetika

Pátrání po identitě augustiánského opata a ve své době nepochopeného vědce. Lze vzdorovat genetické předurčenosti?

Autorská inscenace souboru Studia SEN, který se zformoval vedle dramatického kurzu pro seniory v rámci Ateliéru na cucky. Studio SEN každou sezónu uvede novou inscenaci pod profesionálním režijním vedením. V sezóně 2021/2022 Studio SEN přichází s inscenací Genetika.

Johann Gregor Mendel byl augustiniánský opat, zastupující pedagog a jeden ze zakladatelů genetiky. V současnosti zná jeho jméno téměř každý, ve své době byl ovšem nepochopený. Vědecká obec uznala význam Mendelovy práce až po jeho smrti.
Kdo a za jakých okolností může narazit právě na jeho příběh - například v prostředí střední školy? Právě dnes je totiž výročí jeho narození skvělou příležitostí k získání grantu na školský projekt. A když už se má na takový projekt vypsat grant, měl by být vymyšlen tak, aby se dobře prodával. Žádná cizí jména, nic moc složitého. Co když to ovšem jedna z učitelek pojme jinak, než se očekává, a začne se do hloubky zabývat Mendelovým životem? Má šanci pohnout se zkostnatělým systémem, nebo bude podobně jako Mendel většinovou společností zadupána do země? A jakou v tom má roli genetická předurčenost?
 

PLAKÁT K INSCENACI (.pdf)

Hrají
členové Studia SEN
Výprava
Julie Ema Růžičková
Režie
Adam Steinbauer
Hudba
Problem of a Tram Approacher
Text
Adam Steinbauer
premiéra
26.06.2022
derniéra
22.09.2023

Divadlo na cucky, Dolní náměstí 42, 779 00 Olomouc
Program Divadla na cucky produkčně zajišťuje DW7, o.p.s.

Hlavní partneři divadla:

Tvorba WWW stránek Flexum.cz