Tanec dervišů

Mysteriozní trip z vězení. Autentický.

Dušan a Eva. Nikdy se nesetkali, přesto je cosi spojuje. Oba jsou ve vězení. Jedno je vyměřené šesti lety a osmi měsíci, druhé je na dobu neurčitou, protože narodit se do blbý rodiny únik nenabízí. Dušan je uznávaný adiktolog, přesto ho zavřeli za pěstování léčebného konopí. Že to dnes už není ani přestupek, nikoho nezajímá. A tak Dušan sedí a píše dopisy. Za tři roky, co je v base, jich napsal přes dva tisíce. Vinen se necítí. Nechce tomu říkat vyšší princip, jen nemá rád státem placené kanibaly. O těch toho ostatně hodně ví i Eva, třeba když se v osmnácti se dozvěděla na sociálce, že nemůže od života očekávat tolik. Přesto neztrácí nadhled, i když hovoří o exorcismu či o tom, kdo zabil jejího otce. 

Divadelní dokument o tenké hranici moci a bezmoci.

 

Hosty besedy 15. října budou společně s režisérkou Barbarou Herz:

JUDr. Tereza Dleštíková, Ph.D.
Akademická právnička (trestní právo a kriminologie) – vědecká pracovnice a profesorka (Katedra trestního práva Policejní akademie ČR) prosazující koncept restorativní justice, členka Restorativní platformy (Institut restorativní justice), Policy officer (NGO RUBIKON centrum) prosazující reformu trestního práva. Také členka České psychedelické společnosti a aktivistka za racionální drogovou politiku (reforma drogového práva založená na důkazech a harm reduction). Zajímá se o oblast domorodého práva a spravedlnosti (právní antropologie) v Latinské Americe a obecně se věnuje latinskoamerickým studiím.
 
Mgr. Jiří Mertl, Ph.D.
Ve svém oboru se zaměřuje na sociální politiku, sociální spravedlnost, kritickou, kulturní a feministickou kriminologii, kvalitativní výzkum obecně i se zaměřením na vězeňství, sociální práci s vězněnými a propuštěnými osobami nebo marginalizaci.
 
 

PLAKÁT K INSCENACI (.pdf)
PROGRAM K INSCENACI (.pdf)

05
10
00:00
repertoár na cucky zájezd
15
10
18:30
repertoár na cucky od 18:30 Vstupenky
08
11
18:30
repertoár na cucky od 18:30 Vstupenky
Výprava
Petra Vlachynská
Režie
Barbara Herz
Hudba
Matouš Hekela
Dramaturgie
Simona Petrů
Hraje
Veronika Lazorčáková
Scénář
Barbara Herz
Textová dramaturgie
Anna Hoprich
Poděkování
Štěrkovna Tovačov
premiéra
18.05.2023
délka
90 min.

Divadlo na cucky, Dolní náměstí 42, 779 00 Olomouc
Program Divadla na cucky produkčně zajišťuje DW7, o.p.s.

Hlavní partneři divadla:

Tvorba WWW stránek Flexum.cz