Tanec ve městě

Cyklus pohybových workshopů s Annou Prokopovou a Martinou Freyja Kartelo.

Tanečnice a performerky Anna Prokopová (CZ) a Martina Freyja Kartelo (HR) ve spolupráci s Divadlem na cucky zvou zájemce z řad široké veřejnosti k účasti na jedinečném pohybovém projektu!

Přijďte si užít sérii pohybových workshopů, při kterých se mimo jiné dozvíte, co je to somatický pohyb, vyzkoušíte si divadelní projev a společně budete kreativními cestami zkoumat vliv městského prostoru na pocity lidí a duševní zdraví. Projekt je otevřen všem, bez ohledu na předchozí zkušenosti s tancem a pohybem.

Projekt se realizuje v pěti dvouhodinových workshopech:
14. 6. v 18.00
15. 6. v 18.00 
16. 6. v 18.00 
20. 6. v 18.00 
21. 6. v 18.00 

...a je zakončen společným vystoupením v rámci festivalu Olomouc (o)žije 24. června. Účast ve veřejném závěrečném vystoupení je dobrovolná a není podmínkou účasti na workshopech.

O projektu:
Během společných setkání se ponoříme do města Olomouce a všech jeho stránek. Budeme zkoumat energie místa, různých částí města, naslouchat osobním příběhům lidí, kteří tu žijí, a to vše zakomponujeme do příběhu naší závěrečné performance.

Bude nás zvláště zajímat jak naše fyzické prostředí ovlivňuje to, jak se cítíme, ale také vztahy mezi námi a naším okolím. Anna a Martina budou během workshopů pracovat metodou „dérive“, díky níž se účastníci mohou nechat unášet prostorem, aby z jiného úhlu pohledu prozkoumali, jak je město zkonstruováno a jak jeho struktura vplývá na naše pocity a život v něm.

O lektorkách:
Martina Freyja Cartelo pochází z Chorvatska a ve své tvorbě intenzivně spolupracuje s neprofesionálními účastníky v rámci site-specific projektů v různých rezidenčních programech a v mnoha divadelních workshopech v různých zemích (Dánsko, Island, Francie, Chorvatsko, Rakousko). V Olomouci bude pracovat s performativními cvičeními, osobními příběhy a divadelními projevy, a spolu s účastníky objevovat město Olomouc za účelem vytvoření fyzického/smyslového/kreativního/emocionálního příběhu o městě, jeho lidech a jejich duševním zdraví. Průzkum s Martinou bude zahrnovat transparentnost toho, jak se cítíme, radikální přijetí všeho, co tvoří naše lidské zkušenosti a kreativní bezpečný prostor, kde můžeme sdílet a zkoumat společně. Půjde o site-specific interaktivní zážitek, kdy se město Olomouc stane naším jevištěm a budeme hovořit nejen slovy, ale také svými těly a pohyby.

Anna Prokopová je aktivní performerka, jejíž tvorba je zaměřena na tanec a práci s vlastními texty, které jsou součástí jejích performance. Svou tvorbu propojuje s filozofickým diskursem a zabývá se také prací s tanečníky se speciálními potřebami. Během našich workshopů se bude zaměřovat na vědomí přítomnosti v pohybu. Pohyb dechem a zvukem, zkoumající spirály a vlny, jemné impulsy a prostorovost. Bude se zabývat prací s páteří, uvědoměním centra těla, koordinací pohybu a zkoumat dotek jako prostředek sounáležitosti. Bude pracovat s přenášením váhy, s opornými strukturami těla, s kostrou.

Sami, ve dvojicích, nebo ve skupině se vydáte na cestu vnitřního objevování, vždy po stopě vlastního pohybového jazyka.

 

 

S podporou

     

Divadlo na cucky, Dolní náměstí 42, 779 00 Olomouc
Program Divadla na cucky produkčně zajišťuje DW7, o.p.s.

Hlavní partneři divadla:

Tvorba WWW stránek Flexum.cz