TĚLO jako artefakt

Workshop pro děti volně navazující na leitmotiv letošního ročníku DF se zabývá lidským tělem jako prostředkem komunikace se světem a artefaktem procházejícím neustálou změnou.

Účastníci si na dílně vyzkouší, jaké je se dívat na svět v různých fázích vývoje lidského těla. Tělem budou komunikovat mezi sebou a hledat, jaké příběhy existují mezi lidmi v přeplněné tramvaji, na zledovatělém chodníku rušného města, na noční zastávce autobusu nebo třeba na prázdné stmívající se louce. Zažijeme si chůzi v tělech svých sourozenců, spolužáků, sousedů nebo třeba babiček. Vyzkoušíme si, jaké překážky nám tělo klade a naopak, jaké možnosti nám nabízí jeho různorodost.

Pro děti ve věku 6–12 let.

LEKTORKA Bc. MgA. Kristýna Doubravová
Vystudovala Střední pedagogickou školu v Přerově se zaměřením na dramatickou výchovu. Bakalářské studium absolvovala na UP obor pedagogika-sociální práce a následně vystudovala magisterské studium oboru dramatická výchova na DAMU. 

Působila jako učitel literárně-dramatického oboru na základní umělecké škole, nyní pracuje jako sociální pracovnice ve službě Pro rodinu a je externí lektorkou Divadla na cucky. Na dramatické výchově ji baví nekonečné možnosti práce s lidským tělem a možnost zapojení nejen divadla, ale všech oblastní umění. Zajímá se o příběhy literární, lidské i příběhy věcí a míst, což ráda zapojuje i do svých seminářů a lekcí.

 

Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Divadlo na cucky, Dolní náměstí 42, 779 00 Olomouc
Program Divadla na cucky produkčně zajišťuje DW7, o.p.s.

Hlavní partneři divadla:

Tvorba WWW stránek Flexum.cz