Tomáš Loužný

Tomáš Loužný

Režisér a dramatik. Absolvoval magisterské studium oboru režie na Katedře činoherního divadla DAMU. Režíruje jak v nezávislých, tak ve zřizovaných divadlech. Má za sebou například spolupráci se soubory Tygr v tísni, Divadlo LETÍ, Divadlo X10 nebo práci v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, MeetFactory, DJKT Plzeň nebo pro Městská divadla pražská.

Jako autor zvítězil dvakrát v soutěži o krátkou divadelní hru, kterou vypsala Václav Havel Library Foundation v New Yorku, umístil se na druhém místě v soutěži Evalda Schorma vyhlašované agenturou Dilia a zvítězil v celostátní soutěži Radio Drama pořádané Českým rozhlasem.

Během vysokoškolského studia mu bylo umožněno krátce nahlédnout na zahraniční divadelní školy (Playwrights Horizons Theater School na New York University, Hochschule für Schauspielkunst Ernst Busch v Berlíně) a také se zúčastnit jak shakespearovského workshopu vedeného Andrewem Visnevskim v Athénách, tak být přímým účastníkem festivalu FIND pořádaného pod hlavičkou Schaubühne Berlin.

Aktuálně se podílí na těchto inscenacích:
VSTUP ZAKÁZÁN
VSTUP ZAKÁZÁN

Divadlo na cucky, Dolní náměstí 42, 779 00 Olomouc
Program Divadla na cucky produkčně zajišťuje DW7, o.p.s.

Hlavní partneři divadla:

Tvorba WWW stránek Flexum.cz